Zdrowie na talerzu - "Przekroje: owoce i warzywa" Agnieszki Sowińskiej



Witaminki, witaminki.
Dla chłopczyka i dziewczynki.
Wszyscy mamy dziarskie minki, bo zjadamy witaminki!
Wiśnie i śliwki, ruda marchewka,
gruszka, pietruszka i kalarepka.
Kwaśne porzeczki, słodkie maliny,
to wszystko właśnie są witaminy!
Kto chce być silny i zdrowy jak ryba,
musi owoce jeść i warzywa!
Fragment piosenki "Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki" zespołu Fasolki.

Znacie tę piosenkę? Kiedyś nuciły ją wszystkie dzieci. Wciąż pamiętam tekst i melodię. To nadal bardzo aktualny utwór, którego potwierdzeniem jest chociażby książka Agnieszki Sowińskiej, "Przekroje: owoce i warzywa".

O tym, jak ważne w diecie człowieka są owoce i warzywa dorosłych nie trzeba przekonywać. Często słyszymy, że coś jest zdrowe albo szkodliwe dla naszego organizmu. Tylko, co to znaczy? Jak wytłumaczyć dziecku, że codzienna porcja warzyw na talerzu jest niezbędna, że organizmowi należy dostarczać witaminy i minerały, by cieszyć się zdrowiem?  Odpowiedź znajdziecie na rozkładówkach książki Agnieszki Sowińskiej, która jest połączeniem nauki i zabawy, czyli tego, co w książkach dla dzieci niezwykle cenię.



Jeżeli Wasze dziecko uwielbia owoce, ale kręci nosem na widok warzyw i za nic w świecie nie weźmie do ust kapusty, to być może ta książka przekona je do zmiany zdania, zwłaszcza gdy zobaczy, co kryje się w jej wnętrzu i jak wiele korzyści wynika z konsumpcji. Autorka rozkłada owoce i warzywa na czynniki pierwsze, prezentuje ich przekrój i na podstawie ilustracji w ciekawy sposób opowiada o ich ogromnym znaczeniu. Zabawę należy rozpocząć od poznania "mieszkańców" owoców i warzyw, by na kolejnych stronach sprawdzić, gdzie się znajdują i jak wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. 

Autor: Agnieszka Sowińska
Tytuł:  "Przekroje: owoce i warzywa" 
Oprawa: twarda
Ilość stron: 28
Rok wydania: 2020
"Nasza Księgarnia"

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

TOP 10 najlepszych książek 2019 roku

Najlepsze książki dla dorosłych i dla dzieci - zachwyty i rozczarowania. Czytelnicze podsumowanie 2020 roku

Ocalić od zapomnienia - "Pusty las" Moniki Sznajderman