Uważaj, o czym marzysz, bo... "Niebezpieczna podróż" Tove Jansson


Jeżeli należycie do grona fanów Tove Jansson, to dzięki lekturze "Niebezpiecznej podróży" znowu macie okazję trafić do świata Muminków, gdzie spotkacie wiele postaci znanych z tej serii książek. To nie będzie długa podróż, bo potrwa tyle, co poobiednia drzemka, ale zapewniam, że wrażeń nie zabraknie. Poza tym nacieszycie oko absolutnie genialnymi ilustracjami słynnej pisarki.

Zuzanna okropnie się nudzi. Chętnie przeżyłaby jakąś przygodę, bo siedzenie na trawie w towarzystwie leniwego kota i na dodatek w słońcu okropnie ją denerwuje. Krótko mówiąc, ma dość. Niechże coś się w końcu stanie, nawet coś najgorszego. Wypowiedziane na głos życzenie staje się rzeczywistością i nagle wszystko się zmienia. Znika zielona trwa, jest ciemno, złowrogo, strasznie. Uważajcie, o czym marzycie, bo marzenia się spełniają."Niebezpieczna podróż" to niezwykle klimatyczna opowieść z pogranicza jawy i snu. Być może nieco mroczna, ale to stanowi o jej wyjątkowości. Kto powiedział, że książki dla dzieci muszą być słodkie jak miód, przecież to potwornie nudne. Większa frajda z historii, która wyróżnia się na tle innych, w której po prostu coś się dzieje. Niebanalny humor i cudowne ilustracje to znaki firmowe Tove Jannson. Jej wyobraźnia nie zna granic, wystarczy zerknąć na jedną ze stron, gdzie w czasie burzy śnieżnej można dostrzec Bukę. To jest świat, który pokochaliśmy czytając serię książek o Dolinie Muminków. Do tego świata zostaje zaproszona mała Zuzanna i z pewnością będzie to przygoda, której nie zapomni. 

Wisienką na torcie jest cytat: "Ach, więc, Zuzanna to ty! Wyglądasz jak idiotka z bajki obrazkowej".  Mała Mi, jak zwykle w formie :)

Do miłego zaczytania!

Autor: Tove Jansson
Tytuł: "Niebezpieczna podróż"
Oprawa: twarda
Ilość stron: 32
Rok wydania: 2020
"Nasza Księgarnia"

Komentarze

 1. Bardzo lubię i chętnie z synem sięgniemy po tę książkę. Dzięki za polecenie ,

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje już duże, ale fajnie, że polecasz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Duże dzieci też mogą czytać, nawet te już całkiem dorosłe :)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Tak, rzeczywiście ilustracje Tove Jansson są wyjątkowe :)

   Usuń
 4. Czy to jest autorka Muminków?

  OdpowiedzUsuń
 5. Pamiętam bajkę o muminkach, bardzo ja lubiłem :)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

TOP 10 najlepszych książek 2019 roku

O stracie... "Bezmatek" Mira Marcinów

O dorastaniu - "Babcie" Petr Šabach