Tę książkę po prostu trzeba mieć - "321 intrygujących faktów o zwierzętach" Mathildy Masters

 


To jest książka, którą śmiało mogę polecić dzieciom kochającym zwierzęta, interesującym się przyrodą i tropiącym wszelkie nowinki na ten temat. Autorka nie serwuje czytelnikowi encyklopedycznej wiedzy, ale szalenie ciekawe informacje na temat ssaków, płazów, gadów, ptaków, ryb czy owadów. Wszystko podane jest w bardzo przystępnej formie i co najważniejsze w towarzystwie licznych ilustracji, które pięknie uzupełniają treść. 

W "321 intrygujących faktach o zwierzętach" nie ma miejsca na tabu, bo Mathilda Masters niczego przed czytelnikiem nie ukrywa, a wręcz przeciwnie, podaje mnóstwo szczegółów dotyczących poszczególnych gatunków. Frapujące są już same tytuły rozdziałów, jak chociażby ten o manierach zwierząt przy stole albo ten dotyczący gwiazd. Tak, wśród zwierząt też są sławy, choć nie pozują na czerwonym dywanie w towarzystwie błysku fleszy. Autorka poświęca uwagę znanym zwierzakom i tym, którymi na co dzień niespecjalnie się interesujemy albo nie mamy pojęcia o ich istnieniu. Zapewniam, że nie raz i nie dwa zrobicie wielkie oczy, gdy przeczytacie wiadomości na ich temat. 

Doceniam fakt, że autorka poświęciła uwagę nie tylko egzotycznym zwierzętom, ale również tym na pozór zwykłym, jak gołąb, kura, lis, czy dżdżownica. Tak na marginesie, wiedzieliście, że dżdżownica ma aż 10 serc? Do gustu przypadła mi również forma, w jakiej Mathilda Master opowiada o zwierzętach, bo robi to w sposób urzekający i przede wszystkim zabawny, co szczególnie spodoba się najmłodszym czytelnikom.        

Autor: Mathilda Masters
Tytuł: "321 intrygujących faktów o zwierzętach"
Ilustracje: Louize Perdieus
Oprawa: twarda
Ilość stron: 312
Rok wydania: 2020
"Nasza Księgarnia"

Komentarze

  1. Także polecam :) Książka zawiera mnóstwo ciekawych informacji :) U nas hit!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, to wspaniała książka :) Zresztą jestem pewna, że i dorosłym przypadnie do gustu. Pozdrawiam!

      Usuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

TOP 10 najlepszych książek 2019 roku

Kryminał dla dzieci - "Wilcza nora" Anna Starobiniec

Czytajcie Iwaszkiewicza! Znakomita antologia "Droga. Proza i wiersze"